تا مشکلات حل نشود نمی‌توانیم یک جامعه‌ الگو ارائه دهیم

حجت‌‌الاسلام مسلمین رستمی مطرح کرد؛ تا مشکلات حل نشود نمی‌توانیم یک جامعه‌ الگو ارائه دهیم

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها با بیان اینکه هنوز آرمان‌های انقلاب آنطور که باید پیاده نشده، گفت: جامعه گرفتاری‌هایی دارد که تا حل نشود نمی‌توانید یک جامعه‌ الگو ارائه دهید.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت الاسلام والمسلمین رستمی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در  نوزدهمین دوره‌ آموزشی تشکیلاتی جهاد اکبر اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل که با موضوع « راهبرد برتر تشکل‌های دانشجویی در سال انتخابات» برگزار شد، گفت: مبنای حرکت جریان مومن و انبیا، جهاد اکبر است. اولین حرکت مبارزه با درون است و مومنان در ابتدا باید مراقب خودشان باشند و از خود پاسداری کنند بعد خانواده و اطرافیان و بعد رسالت اجتماعی.

وی ادامه داد: شما ماموریت دارید وارد ارائه‌ تمدن نوین اسلامی بشوید. چهل سال جنگ با ملت ایران برای این است که تمدن نوین اسلامی مردم را جذب می‌کند. برای ارائه‌ این تمدن باید تجهیزات وجود داشته باشد و لازمه‌ ماموریت شما جامعه پردازی است.

حجت الاسلام والمسلمین رستمی ادامه داد: برای ارائه‌ تمدن نوین اسلامی و جایگزین آن با تمدن لیبرال دموکراسی باید ابتدا یک نمونه کوچک ارائه شود و آن نمونه‌ کوچک جامعه پردازی است.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها افزود: هنوز آرمان‌های انقلاب آنطور که باید پیاده نشده، جامعه گرفتاری‌هایی دارد که تا حل نشود نمی‌توانید یک جامعه‌ الگو ارائه دهید.

وی اظهار داشت: جامعه‌ نمونه با دستور اجرا نمی‌شود، آیین نامه و قانون کمترین نیاز جامعه‌ ماست، ما مقرراتی داشتیم و داریم پس چرا جامعه‌ مطلوب هنوز شکل نگرفته!؟ انقلاب اسلامی پیروز شد، نظام اسلامی تشکیل شده اما دولت و جامعه‌ اسلامی هنوز تشکیل نشده که به تمدن نوین اسلامی برسیم.

رستمی یادآور شد: جامعه‌ الگو مرکب است از انسان های الگو. اگر انسان الگو در جامعه تربیت نکنید نمی‌توانید به سمت جامعه‌ نمونه بروید. جامعه‌ کوچک مدینه با الگو بودنش بقیه‌ جوامع را جذب کرد و با تربیت تک تک انسان ها به الگو بودن رسید. اگر جامعه از نظر تربیت نیروی انسانی موفق نشود شکست خواهد خورد.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها اضافه کرد: تا انسان ها تک به تک تربیت نشوند جامعه‌ نمونه رخ نمی‌دهد، پس اول خودسازی و تربیت انسان های تراز و بعد ارائه جامعه‌ نمونه، که دیگر جوامع جذب این جامعه نمونه شوند. این جامعه ابتدا باید مرکب شده باشد از دانشجویان تراز اول انقلابی، شما باید الگوی علمی، اخلاقی و اجتماعی باشید اگر این اتفاق بیفتد نیمی از راه را رفته‌ایم، کار سخت شما عزیزان جهاداکبر است.

حجت الاسلام والمسلمین رستمی ادامه داد: فشارهای بیرونی، وسوسه ها و یارگیری ها و تلاش برای روی کار آمدن انسان های ناکارآمد برای نرسیدن به این الگو است. شیطان بیرونی و درونی تلاش می کند که حرکت آحاد جامعه بسوی فلاح نباشد.

وی گفت: ایجاد تحول در عالم بر می‌گردد به ایجاد تحول در انسان. معجزه‌ انقلاب تربیت جوان هاست.

کلمات کلیدی

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *