برگزاری مراسم هفتم امام حسین(ع) و یاران باوفایشان در واحد رودهن

برگزاری مراسم هفتم امام حسین(ع) و یاران باوفایشان در واحد رودهن

با حضور دکتر حسن شهرکی پور رئیس واحد، حجت الاسلام فتاح دماوندی امام جمعه شهرستان دماوند، حجت الاسلام حسینی معاون نهاد رهبری دانشگاه، حجت الاسلام احمدزاده معاون دانشجویی فرهنگی واحد، معاونان، مدیران، کارکنان و برخی اعضای هیات علمی واحد، مراسم سوگواری و زیارت عاشورای حسینی در جوار مزار شهید گمنام دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن، حجت الاسلام فتاح دماوندی امام جمعه شهرستان دماوند ضمن تسلیت ایام محرم به بیان ویژگی ها و سجایای اخلاقی امام حسین (ع) پرداخت و گفت: از جمله فضایل اخلاقی امام حسین علیه‌السّلام ، روح پاک و معنویت آن حضرت بود. ایشان لحظه‌ای از یاد خدا غافل نمی‌شد و بخش اعظم اوقاتش را به عبادت پروردگار و ذکر دعا و قرائت قرآن می‌گذرانید.

وی در ادامه افزود: خداوند متعال برای سهولت پیمودن راه هدایت و رسیدن به قله های سعادت، علاوه بر دستورات و کتابهای آسمانی، الگوهای عملی را نیز معرفی فرموده است تا مردم با اقتدا به رفتار آنها راه حقیقت و راستی را به درستی و آسانی بپیمایند و یکی از این اسوه ها، سرور شهیدان، حسین بن علی علیه السلام است

امام جمعه شهرستان دماوند سپس به نقش نماز در زندگی پرداخت و تصریح کرد: نماز یکی از فریضه‌های مهم و اصلی اسلام به‌شمار می‌رود که به عنوان دومین رکن اسلام قرار گرفته و عامل ارتباط بین خدا و بندگان است. اهمیت این فریضه در دین اسلام به گونه‌ای است که به عنوان ستون دین شناخته شده. پیامبر اکرم (ص) می‌فرماید : «الصلوه عماد دینکم» نماز پایه و ستون دین شماست. همچنین در حدیثی از امام علی (ع) آمده: «اوصیکم بالصلاة و حفظها، فانها خیر العمل و هی عمود دینکم» شما را به نماز و مراقبت از آن سفارش می‌کنم همانا نماز برترین عمل و ستون دین شماست.» با احادیث آمده از ائمه اطهار (ع) متوجه می‌شویم که نماز نقش ستون را در بنای اسلام ایفا می‌کند و بدون آن اسلام نمی‌تواند پایدار بماند.

در پایان، مراسم نوحه خوانی و عزاداری با مداحی ذاکر اهل بیت محمد جواد خزاعی برگزار و پس از قرائت فاتحه بر مزار شهید گمنام دانشگاه خاتمه یافت. 

کلمات کلیدی

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *