یاد یاران
وصیت شهدا
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر را وارد کنید:
» عضویت «
 


ویژه نامه / خورشید یازدهم، ولادت امام حسن عسکری علیه السلام
حضرت امام حسن عسگری(ع) به روایت مشهور در هشتم ربیع الثانی در سال 232 هجری قمری در مدینه متولد شدند.
ایشان در سال 235 ه . ق که چهارساله بودند، با پدر بزرگوارش امام هادی علیه السلام به سکونت در سامرا مجبور شد و حدود نوزده سال با پدر خویش در این شهر ساکن بود. پس از شهادت پدر، به مدت شش سال امامت کرد و در این مدت به علت سخت گیری بیش از حد عباسیان، با تقیه بسیار رفتار می کرد و جز یاران نزدیک، کسی را برای ملاقات نمی پذیرفت.
 ١٣٩٨/٠٩/١٣ - نظرات : ٠متن کامل >>
فرهنگ گفتار در قرآن
قرآن کلام الهی و بزرگترین معجزۀخاتم پیامبران(ص) و شایسته ترین راهنمای انسان ها تا پایان تاریخ می باشد. کتابی که هدف نزول خود را هدایت بشر و راهنمایی او برای خروج از تاریکی ها به سوی نور بیان کرده است. و از آن جایی که خود را بهترین سخنان دانسته، برماست برای دانستن فرهنگ گفتار، دست به دامن قرآن زده و در فهم آن سخن اهل ذکر یعنی ائمۀمعصومین(ع) را معیار حقّانیت و صحّت آن بدانیم؛ زیرا که خود قرآن می فرماید: اگر نمی دانید از اهل ذکر بپرسید.
 ١٣٩٨/٠٩/٠٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
گلچین سخنان مقام معظم رهبری مدظله
راهکارهای ایجاد وحدت بین مسلمین و وظایف مسلمانان
مـقام معظم رهبری(حفظه الله) در رابطه با راهکارهای رسیدن به وحدت، می فرمایند: وحدت دو مرحله دارد: یک مرحله، مرحلۀ لفـظ و بیان است. این مرحله سهل است، چندان مشکل نیست. اگرچه بعضی حاضر نـیستند همین کار سهل را هـم انـجام دهند؛ و کسانی هستند که فِرق مسلمین را علناً تکفیر می کنند و کسانی هستند که حاضر نیستند حتی یک کلمه در باب وحدت مسلمین و اتحاد فرق اسلامی حرف بزنند. علی ای حال، اگرچه مرحلۀ حرف چـندان عمومیت ندارد؛ ولی مرحلۀ دشواری نیست. مرحلۀ دوم، مرحلۀ عمل است که حقیقتاً احتیاج به مجاهدت دارد. کار سختی است؛ اما واجب است. عوامل بسیاری هستند که عمداً می خواهند وحدت را خدشه دار کنند و باید بـا کـمال تأسف گفت که در این راه پولهای گزافی هم آنها را تقویت می کند و دلارهای نفتی زیادی هم این امر را ترویج می نماید. علی ای حال، چون واجب و لازم و ضرورت حتمی این زمان است، باید سختیهای آن را تـحمل کـنیم.
 ١٣٩٨/٠٨/٢٠ - نظرات : ٠متن کامل >>
جمهوری اسلامی ایران، منادی وحدت
هفته وحدت
وحدت و اتحاد مورد سفارش مکتب اسلام بوده است. طبق نظر مفسران، منظور از ریسمان الهی، قرآن، کتاب و سنت، دین الهی، اطاعت از خداوند، توحید خالص، ولایت اهل بیت و...است که دراین میان، تأکید بر قرآن بیشتر است. در تاریخ پرفراز و نشیب اسلام، تفرقه و دودستگی میان مذاهب و ملت های اسلامی، از مسائل پیچیده و بنیان برافکنِ جوامع اسلامی بوده و همین عامل، خسارت های مادی و معنویِ جبران ناپذیری بر پیکر امت واحد اسلامی وارد کرده است.
 ١٣٩٨/٠٨/٢٠ - نظرات : ٠متن کامل >>
استکبار ستیزی
ریشه‌ یابی سیاست استکبار ستیزی رهبر معظم انقلاب اسلامی در قرآن کریم
یقین داریم كه در این كارزارى كه بین حق و باطل، امروز راه افتاده است- كارزار بین اسلام و معارف اسلامى و بیدارى اسلامى از یك سو، و طمع‌ ورزی‌ هاى استكبارى سیاست‌ هاى شیاطین عالم و در رأس آنها شیطان بزرگ یعنى دولت امریكا از یك طرف دیگر- پیروزى با ماست؛ پیروزى با طرف حق است. در این هیچ تردیدى وجود ندارد. همه‌ی قرائن این را نشان می‌ دهند و تأیید می‌كنند. طبیعت سنن الهى هم همین است؛ یعنى غیر از این معنى ندارد. آن گروهى كه طرفدار حقند اگر بایستند و اقدام بكنند، شكى نیست كه بر باطل پیروز خواهند شد.
 ١٣٩٨/٠٨/١٣ - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>

شنبه ١٦ آذر ١٣٩٨
تدبر در قرآن
آیه قرآن
تقویم
اوقات شرعی

به جهت سازگاری بیشتر و بهره مندی از کلیه مطالب موجود در سایت لطفا از مرورگر Mozilla Firefox استفاده نمایید.