بازگشایی صحن آستان های مقدس کشور

بازگشایی صحن آستان های مقدس کشور

صحن های روباز آستان های مقدس رضوی، حضرت معصومه، شاهچراغ، عبدالعظیم حسنی و مسجد جمکران از صبح امروز به روی مشتاقان بازگشایی شد.

بازگشایی صحن آستان های مقدس کشور

در های حرم مطهر رضوی، حضرت معصومه (س)، شاهچراغ، عبدالعظیم حسنی و مسجد جمکران که از ۶۹روز پیش برای کنترل شیوع ویروس کرونا با اعمال توقف موقت حضور زائران در حرم های مطهر روبه رو شده بود؛ بازگشایی شد.

این حرم ها از امروز یک ساعت بعد از طلوع خورشید تا یک ساعت قبل از غروب آفتاب پذیرای حضور زائران است.

زیارت و حضور در حرم مطهر رضوی با رعایت ضوابط و نکات بهداشتی همراه است.

در اطلاعیه آستان قدس رضوی آمده است: رعایت اصول بهداشتی اعم از شست و شوی مکرر دستها، همراه داشتن ماسک و دستکش، پوشاندن بینی و دهان در زمان عطسه و سرفه، خودداری از دست دادن و روبوسی، همکاری با خادمان، حفظ نظم و انضباط و فاصله اجتماعی در هنگام تشرف، همراه داشتن جانماز و کتب ادعیه و قرآن شخصی و چادر برای بانوان از سوی زائران ضروری است.

در این اطلاعیه ابراز امیدواری شده است با تلاش خادمان و مشارکت زائران ارجمند در اجرای شیوه نامه ها و حفظ نظم و فاصله اجتماعی مناسب در حرم مطهر رضوی، شرایط تشرف به زیارت و بهره مندی از انوار قدسی این مضجع نورانی برای همگان استمرار داشته باشد.

مطابق مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا، بازگشایی محدود صحن های اماکن زیارتی، صحن های آستان مقدس از روز دوشنبه ۵خرداد۹۹ بلامانع می باشد.

کلمات کلیدی
تهیه کننده:

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *